BlogWytyczne dotyczące instrukcji bezpieczeństwa pożarowego

Wytyczne dotyczące instrukcji bezpieczeństwa pożarowego Instrukcje bezpieczeństwa pożarowego zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010r. są dokumentami zawierającymi szereg informacji z zakresu bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Określa ona między innymi zasady postępowania w przypadku wystąpienia pożaru lub zagrożenia dla życia ludzkiego. Wskazuje sposoby zapobiegania możliwości wystąpienia pożaru, oraz zasady funkcjonowania systemu ochrony PPOŻ. na terenie danego obiektu.

 
Czytaj więcej...


Instrukcja higieniczno-sanitarna mycia rąk

Instrukcja higieniczno-sanitarna mycia rąk Mycie rąk to jeden z najważniejszych zabiegów higienicznych prowadzący do zaprzestania rozprzestrzeniania się bakterii, zarazków i wirusów, które mogą wywoływać różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne. To właśnie poprzez niewłaściwą higienę dochodzi do kontaktu z mikroorganizmami i patogenami, które wywołują choroby.

 
Czytaj więcej...


O ocenie ryzyka zawodowego słów kilka

O ocenie ryzyka zawodowego słów kilka Ocena ryzyka zawodowego Pracodawca zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu pracy (art. 226 pkt 1) zobowiązany jest do oceny i dokumentowania ryzyka zawodowego. Każde stanowisko pracy powinno posiadać odrębne opracowanie oceny ryzyka zawodowego, uwzględniające zagrożenia występujące na stanowisku pracy. Poza określeniem czynników szkodliwych ocena ryzyka powinna zawierać sposoby minimalizujące możliwość wystąpienia wypadków przy pracy.  

 
Czytaj więcej...


Ocena ryzyka zawodowego - czynniki biologiczne środowiska pracy

Ocena ryzyka zawodowego - czynniki biologiczne środowiska pracy Czynniki biologiczne środowiska pracy jedna ze składowych dokumentacji ryzyka zawodowego. Stanowią ważny problem, gdyż skala narażenia na nie jest bardzo duża. Czynniki te wpływają na zdrowie pracowników, mogą być przyczyną wielu chorób zawodowych. Biologiczne czynniki środowiska pracy to „mikro i makroorganizmy oraz takie struktury i substancje wytwarzane przez te organizmy, które - występując w środowisku pracy - wywierają szkodliwy wpływ na organizm ludzki i mogą być przyczyną chorób pochodzenia zawodowego”

 
Czytaj więcej...


Tablice i piktogramy na basenie

Tablice i piktogramy na basenie Basen. O formę trzeba dbać, dlatego ciesząc się chwilą wolnego postanowiłam popływać. Niestety w niedzielne popołudnie nie tylko ja mam takie postanowienia… Na moje szczęście jednak sztuczne rzeki, ślizgawki i jacuzzi cieszą się większą popularnością, niż długa prosta basenu, wymagająca odrobiny wysiłku.

 
Czytaj więcej...


Znaki ewakuacyjne w nowym szpitalu

Znaki ewakuacyjne w nowym szpitalu Kolejka do rejestracji, w szpitalu, nie byle jakim, klinicznym. Ale długa jak w każdym innym. Odstać swoje trzeba, o podejściu do okienka mowy nie ma, choćby po druczek, bo choć wiekowo kolejka przeżyła potop, jeśli ktoś się wpycha, młodnieją od razu... Z nudy słucham. A rozmowy w kolejkach schorowanych emerytów są bardzo wciągające...

 
Czytaj więcej...


Instrukcja BHP - historia prawdziwa

Instrukcja BHP - historia prawdziwa Instrukcja BHP – pomyślałam, a chyba nawet powiedziałam głośno, widząc Pana Zenka wspinającego się coraz wyżej po szczeblach drabiny przystawnej. Pan Zenek z gracją stawał na kolejnych szczeblach, gdy szłam w jego kierunku. Ten sam Pan Zenek, który nie zdążył uprzątnąć kabli pod biurkiem Pani Zosi, nim przyszło nam zebrać zespół powypadkowy, tym razem nie zdążył chyba zajrzeć do instrukcji BHP.

 
Czytaj więcej...


Ocena ryzyka zawodowego w pomieszczeniach biurowych

Ocena ryzyka zawodowego w pomieszczeniach biurowych Myśląc „biuro” widzę biurowiec. Przestronny, oszklony gabinet z pięknym widokiem. I rzeczywiście, nasze biura się powiększają, horyzonty poszerzają, a warunki pracy polepszają! Jednak istnieją jeszcze miejsca, gdzie ergonomii pracy podziękowano, a bezpieczeństwo tylko „wisi” na zakurzonej instrukcji i cicho wzdycha. Wielu pracodawców nie wie, czym jest ryzyko zawodowe, nie wspominając o jego ocenie i dokumentowaniu. Ba! Niewielu ma świadomość, że istnieje coś takiego jak ocena ryzyka zawodowego.

 
Czytaj więcej...


Wpisy 1 - 9 z 9