Apteczki samochodowe

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego samochodu powinna być apteczka pierwszej pomocy. Posiadanie odpowiednio wyposażonej apteczki samochodowej, będzie niezbędne w przypadku konieczności udzielenia pierwszej pomocy. Niestety, wśród kierowców nadal istnieje przekonanie, że wyposażenie pojazdu w apteczkę to zbędna czynność. Takie podejście często skutkuje niemożliwością udzielenia pierwszej pomocy podczas wypadków, kolizji, czy też niegroźnych skaleczeń kierowcy lub jego pasażerów. Najczęściej taka postawa towarzyszy kierowcom, którzy na szczęście nigdy nie uczestniczyli, czy nie byli świadkami wypadku lub kolizji i nie byli zmuszeni do udzielania pierwszej pomocy. Kierowcy, którzy posiadają takie doświadczenia są zdania, że zwykła apteczka uratowała życie lub ochroniła zdrowie. 

Czy apteczka samochodowa jest obowiązkowa?

Transport samochodowy jest w dzisiejszych czasach najczęściej wybieranym środkiem transportu, zapewniającym podróżującym wygodę i komfort nawet podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Przemieszczanie się nie stanowi już takiego problemu jak jeszcze 50 lat temu. Kiedyś samochód był dobrem, na które nie było stać przeciętnego Kowalskiego, dzisiaj prawie każda rodzina posiada, co najmniej jedno auto. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat wiele się zmieniło i pociągnęło za sobą znaczne zmiany na ulicach i w ruchu drogowym. Biorąc pod uwagę fakt, że ruch na drogach znacznie się zwiększył, mamy do czynienia z coraz większym niebezpieczeństwem. Co za tym idzie musimy dbać o to, aby jazda samochodem była rozważna i bardziej przewidująca. Bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników powinno być dla nas najważniejsze. Przestrzeganie przepisów, jak i dobry stan techniczny pojazdu oraz odpowiednio wyposażona apteczka pierwszej pomocy powinny stanowić dla nas priorytet. Nigdy nie wiadomo, co może nas spotkać na trasie. W razie drobnych urazów, kolizji, czy wypadku, łatwy dostęp do apteczki samochodowej może uratować ludzkie życie lub też pomóc uniknąć poważnych komplikacji zdrowotnych. 

Normy dla apteczek samochodowych w UE

W niektórych krajach Unii Europejskiej apteczka jest obowiązkowym wyposażeniem pojazdu, w Polsce jednak apteczki samochodowe są obowiązkowe jedynie dla określonej grupy pojazdów. Należą do nich taksówki, busy przewożące osoby, autobusy, transport publicznym oraz samochody nauki jazdy. Pamiętać należy jednak, że udzielenie pierwszej pomocy jest prawnie regulowane, a posiadanie w pełni wyposażonej apteczki pierwszej pomocy znacznie ułatwi nam jej udzielenie. W innych kategoriach naszego sklepu znaleźć można również instrukcję obsługi apteczki, która znacznie ułatwi nam jej prawidłowe użycie w awaryjnych sytuacjach i warunkach. 

Wyposażenie apteczki samochodowej

W internecie znaleźć można naprawdę duży wybór apteczek. My wybraliśmy spośród nich apteczki w najkorzystniejszych cenach, z wyposażeniem spełniającym wymogi norm Polskich i Europejskich. W ich skład wchodzą między innymi:

  • zestawy różnego rodzaju plastrów
  • chusty opatrunkowe
  • kompresy na rany i oczy
  • jednorazowe rękawiczki winylowe
  • nożyczki
  • termiczne koce ratunkowe 
  • różne bandaże i chusteczki odkażające

Zawartość apteczki samochodowej potrzebna w podróży

Zarówno podczas codziennych podróży jak i dłuższych wyjazdów odpowiednia zawartość apteczki może przydać się do odkażenia rany, wykonania opatrunku, ale także do wielu innych celów, które ogranicza jedynie nasza fantazja i pomysłowość. Wybierając się w podróż zagraniczną pamiętaj, aby sprawdzić, czy w samochodzie znajduje się obowiązkowa apteczka samochodowa wraz z wyposażeniem odpowiednim dla kraju, do którego się docelowo wybieramy, jak również dla państw, przez które będziemy jedynie przejeżdżać. Pamiętaj również, aby systematycznie sprawdzać stan poszczególnych elementów wyposażenia jak i daty ich przydatności do użycia.

Czytaj więcej ... Zwiń ...

Dostępność: do 7 dni roboczych

49.99

Dostępność: do 7 dni roboczych

99.00

Dostępność: do 7 dni roboczych

109.00

Dostępność: do 7 dni roboczych

24.99

Dostępność: do 7 dni roboczych

21.99

Dostępność: do 7 dni roboczych

55.00

 

Produkty 1 - 6 z 6