Zawód rzemieślnika jest bardzo szanowany i wiąże się z ciągłym podnoszeniem kwalifikacji. Nadążanie za postępem technologicznym, wymaga nauki obsługi nowych urządzeń – często znaczniej bardziej skomplikowanych niż te, na których nauka była pobierana. Poligrafia jest jedną z takich dziedzin, w której urządzenia sterowane komputerowo uzupełniane są maszynami mechanicznymi, sterowanymi ręcznie. Przykładem mogą być gilotyny. Ocena ryzyka zawodowego dla rzemieślników i robotników poligraficznych zawiera karty ryzyka, obejmujące najczęściej spotykane zagrożenia w tej branży.
Uszkodzenia ciała spowodowane nieostrożnym obchodzeniem się ze sprzętem, nieznajomość podstawowych zasad BHP czy lekceważenie zdrowego rozsądku podczas pracy. To najczęstsze, ale nie jedyne przyczyny, z których powstają wypadki przy pracy. Ocena ryzyka zawodowego dla rzemieślników i robotników poligraficznych jest dokumentem wymaganym od pracodawcy na danym stanowisku pracy. Pracownik, który zapoznał się z kartami oceny ryzyka zawodowgo podnosi poziom bezpieczeństwa na swoim stanowisku w zakładzie pracy.
Oferowana ocena ryzyka zawodowego jest zgodna z Polską Normą PN-N-18002 i sprawia, że prawdopodobieństwo ulegnięcia wypadkowi lub zachorowania w skutek zagrożeń występujących w miejscu pracy, jest możliwie zminimalizowane. Ma to ogromne przełożenie na formę przedsiębiorstwa, które stara się zapewnić swojemu personelowi jak najlepsze warunki pracy. Dlatego każda z naszych dokumentacji jest opracowana przez doświadczonego specjalistę BHP doskonale znającego specyfikę poszczególnych zawodów. Na każdym stanowisku pracy można wyróżnić wiele różnych czynników, których dokładna identyfikacja i ocena może mieć wpływ na wydajność i jakość wykonywanych zadań.
Omawiana podkategoria dokumentów należy do kategorii Robotnicy przemysłowi i rzemieślnicy - oceny ryzyka zwodowego. W sekcji dotyczącej rzemieślników i robotników poligraficznych znajduje się kilka podkategorii ORZ, między innymi dla takich zawodów jak:
Dostępność: 3-5 dni roboczych